Młyn wysokoenergetyczny Emax - rewolucja w ultra mieleniu!

Mielenie do poziomu nano z innowacyjnym wodnym systemem chłodzenia

Emax jest zupełnie nowym młynem kulowym o wysokiej energii mielenia. Połączenie zjawiska tarcia z uderzaniem pozwala na osiąganie bardzo głebokiego rozdrobnienia w znacznie krótszym czasie. Wysoka energia mielenia jest wynikiem prędkości 2000 obr./min. oraz innowacyjnej konstrukcji naczynia. Dzięki systemowi chłodzenia wodą, wysoka energia dostarczona do próbki jest efektywnie zużywana przez cały proces bez obawy o przegrzanie próbki. Specjalna geometria naczynia powoduje, że próbka jest cały czas mieszana przez co uzyskuje się bardzo wąski rozkład frakcji.

W przeciwieństwie do innych młynów kulowych, Emax nadaje się do pracy ciągłej bez stosowania pauz mających na celu schłodzenie próbki. Znacząco skraca to czas mielenia. System mielenia wysokoenergetycznego wraz z układem chłodzenia powodują, że młyn świetnie nadaje się do takich aplikacji jak stopowanie mechaniczne czy mielenie do poziomu nano.


W młynie zastosowano sporo rozwiązań mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. Należą do nich m.in.: system zamykania naczynia, kontrola temperatury z automatyczną funkcją start/stop a także kontrola balansu pozwalająca na ustawienie młyna na stole laboratoryjnym. Wszystko to razem wzięte sprawia, że młyn Emax jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

Zalety

  • Szybsze i głębsze mielenie niż w innych młynach kulowych
  • Prędkość 2000 obr./min. pozwalająca na bardzo szybkie rozdrabnianie próbki
  • System chłodzenia wodą umożliwiający pracę ciągłą bez stosowania pauz na chłodzenie naczynia i próbki
  • Wąski rozkład frakcji dzięki specjalnej konstrukcji naczynia, w którym następuje ciągłe mieszanie próbki
  • Łatwa obsługa za pomocą ekranu dotykowego, pamięć 10 programów mielenia
  • Opatentowany napęd
  • Naczynia i kule z różych materiałów pozwalające uniknąć kontaminacji

Więcej informacji

Powrót do zestawienia