RETSCH - Rozwiązania w Mieleniu i Przesiewaniu

Firma RETSCH aktywnie działa na polu preparatyki próbki stałych pod kątem dalszej ich analizy. Cieszymy się, że wielu klientów na całym świecie obdarzyło nas swoim zaufaniem. Od 1990 roku RETSCH jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy Verder
i stanowi trzon Wydziału Laboratoryjnego. Ponadto do grupy Verder należy Retsch Technology GmbH, Eltra GmbH i Carbolite Ltd. Zaczynając od przygotowania reprezentatywnej próbki zgodnie z obowiązującymi normami, niezanieczyszczonej podczas procesu rozdrabniania, a kończąc na dokładnej o powtarzalnej analizie sitowej - urządzenia firmy RETSCH są niezbędne do przygotowania próbek do dalszych analiz laboratoryjnych. Za wszystkim, co robimy stoją rzetelność, precyzja i trwałość. Te kryteria w połączeniu z przeszło 90 letnim doświadczeniem w tym sektorze czynią nas liderem w tej branży.

History

1915
Założenie firmy przez
F. Kurt Retsch'a w Diseldorfie.
1952
Inżynier Dirk Sijsling przejmuje odpowiedzialność za zarządzanie F. Kurt Retsch KG. Produkcja sprzętu laboratoryjnego staje się coraz bardziej i bardziej ważna.

1963
Retsch rozszesza i umacnia współpracę z uniwersytetami i instytutami naukowymi, by mieć pewność, że produkowane urządzenia są zawsze w zgodzie z najnowszymi standardami i osiągnięciami w technice. Do końca lat sześćdziesiątych eksport wzrasta do poziomu 35%.

1989
André Verder i Frans Bakker przejmują akcje F. Kurt Retsch GmbH w równych częściach. Stopniowo Retsch przekształca się z firmy rodzinnej na firmę aktywną w skali międzynarodowej.

1998
Fundacja Retsch Technology staje się jednostką dochodową pod dachem Retsch i w kooperacji z firmą Jenoptik L.O.S. GmbH

2000
Fundacja Retsch Technology staje się niezależną firmą.

2003
Wydanie najnowszej generacji produktów ZM 200 / PM 100 / PM 200


2006
Otwarcie oddziału w Chinach.

2013
Retsch revolutionalizes grinding with an entirely new type of mill: the High Energy Ball Mill Emax.

1923
Pierwsze własne urządzenie laboratoryjne - ucierak moździerzowy, który staje się znany jako Retsch Mill - synonim łatwiejszej i wydajniejszej pracy w laboratorium

1959
Retsch rozszerza program produkcji o przesiewacze, dzielniki prób i miksery magnetyczne. Zwiększony zakres produkcji wymaga większej ilości pomieszczeń dlatego firma przenosi się do Haan.

1976
Firma przenosi się do nowych biur w Haan, które systematycznie przebudowywane stanowią siedzibę firmy do dziś.1993
Otwarcie oddziału w Wielkiej Brytanii.
1999
Otwarcie oddziału w Japoni. André Verder zostaje wyłącznym właścicielem firmy Retsch.

2001
Otwarcie oddziału w USA.


2005
90-cio lecie RETSCH. Siedziba główna w Haan zostaje przebudowana i  zmodernizowana. Powiększone i kompletnie odnowione laboratorium zaczyna pracę.

2012
Przeprowadzka do nowej siedziby

2015
Retsch celebrates its 100th anniversary and expands its products range with a line of big crushers and grinders, Retsch XL.